W maju bieżącego roku w newsletterze TD Banku pojawiła się wzmianka o przekazaniu 500 000 dolarów na rzecz McMaster Pediatric Gender Diversity Program – programu, w ramach którego wykonywane są operacje zmiany płci nieletnich. Program ten jest prowadzony przez McMaster Children’s Hospital w Hamilton. Kwota została przekazana za pośrednictwem Canada’s Children’s Hospital Foundations.

Bank poinformował, że fundusze pozwolą dodatkowo 30 dzieciom w wieku poniżej 18 lat na skorzystanie z „usług afirmacji płci”. Normalnie z programu korzysta 60-70 nastolatków rocznie. Bank pisze, że “Pediatric Gender Diversity Program ma na celu zapewnienie pomocy medycznej i wsparcia z zakresu zdrowia psychicznego młodzieży transseksualnej i „różnorodnej płciowo” w ramach szerszego programu obejmującego medycynę osób w wieku dojrzewania, psychologię, psychiatrię, endokrynologię, patologię mowy i pracę socjalną.

Według pediatry z McMaster Children’s Hospital, dr Rosheen Grady, program oferuje edukację i opiekę nad młodzieżą doświadczającą dysforii płciowej. „Okres dojrzałości to właśnie czas, kiedy możemy interweniować, by rzeczywiście wspierać młodych ludzi, by zdrowo czuli się sobą”. Na stronie McMaster Children’s Hospital nie można znaleźć szczegółów dotyczących Pediatric Gender Diversity Program, ale ogólnie wiadomo, że w tego rodzaju inicjatywy obejmują terapie hormonalne (np. podawanie testosteronu) i operacje chirurgiczne (np. usuwania piersi nieletnim dziewczętom). Tzw. blokery dojrzewania podawane są dzieciom i często sterylizują je do końca życia. Krytycy radykalnego okaleczania dzieci w imię zmiany płci od lat biją na alarm i ostrzegają, że takie procedury wiążą się z trwałymi komplikacjami z zakresu zdrowia psychicznego i fizycznego.

W Kanadzie operacje zmiany płci u nieletnich to temat kontrowersyjny, ale w wielu prowincjach działają kliniki wykonujące takie zabiegi. Według Canadian Mental Health Association nie ma jednoznacznie przyjętej granicy wieku, w którym można rozpocząć terapię lub doradztwo. Bierze się raczej pod uwagę, czy młoda osoba jest zdolna do udzielenia świadomej zgody.

Niedawno były analityk Royal Bank of Canada (RBC) powiedział w rozmowie z LifeSiteNews, że duże firmy często wspierają różne radykalne ruchy nie dlatego, że chcą promować ich ideologię, ale po to, by podwyższyć swoją ocenę ESG (Environmental, Social and Governance).