Tczewska parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego postanowiła, że w dobie, kiedy wierni z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa, nie zawsze mogą odwiedzić kościół – i przyjąć sakrament – przedstawiciele świątyni – mogą dowieźć komunię… do domu. Na swoim fanpagu parafia przekonuje, że UberKomunia to bezpieczna i bezpłatna usługa, podczas której zostają dotrzymane wszelkie zasady higieny. – czytamy w serwisie https://www.tcz.pl/

– Słyszymy o parafianach, którzy oglądając Mszę świętą w telewizji mają łzy w oczach, bo sami nie mogą uczestniczyć w niej fizycznie. Dlatego już od pierwszej niedzieli z udzieloną przez biskupa dyspensą od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej postanowiliśmy wyjść na przeciw pragnieniu Eucharystii. – czytamy na fanpagu parafii – UberKomunia to usługa, z której zupełnie za darmo może skorzystać każdy parafianin. Wystarczy wysłać nam w wiadomości numer telefonu, adres oraz liczbę Komunii, jaką ma przywieźć ksiądz, zachowując wszelkie zasady higieny. U każdego ksiądz spędza tylko pół minuty. Przygotowanie do Komunii i modlitwa po niej we własnym zakresie, np. wg podanego poniżej wzoru. W zależności od zapotrzebowania Komunia być może będzie rozwożona nie tylko w niedzielę. O czasie zostaniesz poinformowany smsem.

Propozycja parafii wzbudziła żywą dyskusję na facebooku – część wiernych chwali pomysł – “każdy ma wybór – nie musimy zapraszać księdza, jeśli się obawiamy wirusa, ale jeśli ktoś ma taką potrzebę, to lepiej tak – niż tłumy w kościele”. Nie brakuje też głosów krytycznych – “Ludzie, opamiętajcie się! Pan Jezus to nie pizza na telefon!”.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU