Premier Justin Trudeau odrzucił we wtorek krytykę wystosowaną pod adresem głównego lekarza kraju przez  premiera Alberty Jasona Kenneya

-Będziemy nadal opierać się na naszych ekspertach, którzy wykonują doskonałą pracę, zapewniając, że Kanadyjczycy są bezpieczni i zdrowi – powiedział we wtorek dziennikarzom Trudeau.

W poniedziałek wieczorem Kenney oskarżył  dr Theresę Tam o ignorowanie postępów pandemii, zarzucając jej kopiowanie przekazu prezentowanego przez Chińską Republikę Ludową.

Premier powiedział również, że nie będzie czekał na zatwierdzenie przez Ministerstwo Zdrowia Kanady leków, szczepionek lub testów na COVID-19 przed wprowadzeniem ich w Albercie, jeśli inne zaprzyjaźnione kraje, takie jak Australia , USA i Unia Europejska, już je zatwierdziły.

Kenney dodał, że chociaż uważa, że ​​dr Tam ma kwalifikacje do zajmowania  stanowiska głównego lekarza w Kanadzie to  błędem było, to, że  Kanada „nie podążyła za przykładem  takich krajów jak Korea Południowa, Tajwan, Singapur”,  które zamknęły swoje granice kilka miesięcy wcześniej niż Kanada .