Facebook zacznie ostrzegać osoby, które „polubiły” lub w inny sposób zareagowały na “fałszywe wiadomości” – Fake News – dotyczące koronawirusa.

Facebook zacznie ostrzegać użytkowników, jeśli spodobał im się, zareagowali lub skomentowali doniesienia uznane przez tę korporację za  dezinformację na temat Covid-19, którą firma usunęła ze swej platformy.

Działania te zostaną podjęte w najbliższych tygodniach.
Facebook poinformował, że ​​usunął setki tysięcy informacji “wprowadzających w błąd na temat Covid-19”, które “mogą prowadzić do uszczerbku na zdrowiu”.

Facebook ogłosił w czwartek, że zacznie ostrzegać użytkowników, jeśli polubili, zareagowali lub skomentowali  posty na temat Covid-19, które firma uznała za dezinformujące.

„Chodzi o mity na temat COVID-19 zdementowane przez Światową Organizację Zdrowia, łącznie z tymi, które usunęliśmy z naszej platformy, jako mogące prowadzić do uszczerbku na zdrowiu”, powiedział Guy Rosen, wiceprezes Facebooka ds. zasad uczciwości.

Po tym, jak w styczniu  br WHO uznała  Covid-19 za globalne zagrożenie dla zdrowia, Facebook zaczął usuwać błędne informacje na temat epidemii ze swoich platform. Firma poinformowała w czwartek, że usunęła setki tysięcy informacji, które mogą prowadzić do szkód zdrowotnych, takich jak to, że dystans fizyczny jest nieskuteczny, lub picie wybielacza niszczy wirusa.

„Chcemy, aby osoby, które mogły wejść w interakcję ze szkodliwymi, błędnymi informacjami na temat wirusa, mogły otrzymać wiarygodne informacje z dobrych źródeł, na wypadek, gdyby ponownie zobaczyły lub usłyszały te twierdzenia poza naszą platformą” – wyjaśnił Rosen.

Facebook zwiększył liczbę organizacji partnerskich pracujących nad “potwierdzaniem faktów” w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się fałszywych doniesień – zaczął także wyświetlać  okienka, które zawierają linki do oficjalnych informacji zdrowotnych na Instagramie i Facebooku.

 

za https://www.cnbc.com/