Wiosenny sezon na komary w Edmonton nieco się opóźnia, ale liczebność populacji tych owadów stale rośnie, mówi Mike Jenkins, koordynator ds. kontroli szkodników w urzędzie miasta. Dodaje, że w zeszłym roku upiorne bzyczenie zaczęło się jeszcze później. W Edmonton rozstawione są świetlne pułapki pozwalające na ocenę aktywności komarów. Jenkins mówi, że obserwowane są gatunki komarów typowe dla obecnej pory roku, również te agresywne aktywne w dzień.

Jenkins ocenia, że tegoroczny sezon jest opóźniony w przypadku gatunków dziennych o 1-2 tygodnie względem “normy”. Dodaje, że przyrost liczby owadów następuje szybciej niż rok temu.

Wiosenne gatunki komarów są inne niż te, które atakują nas latem. Dlatego na razie trudno mówić, jak będzie wyglądała sytuacja za kilka tygodni. Gatunki letnie nie zaczęły jeszcze składania jaj. Gatunki takie jak typowy Aedes vexans pokazują się później w czerwcu. W ramach walki z komarami miasto stosuje przede wszystkim środki zwalczające jaja i larwy głównie gatunku Aedes vexans, ale tych na razie nie widać.

W Edmonton obserwuje się ponad 30 gatunków komarów.

 ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here