Kanadyjczycy w prowincjach atlantyckich mogą już swobodnie podróżować między tymi czterema  prowincjami Kanady bez izolacji,  ale to nie znaczy, że jest to łatwe.

Tak zwana bańka atlantycka otworzyła się minutę po północy jednak podróżujący wciąż muszą czekać, aby przejść przez punkty kontrolne.

 

Każda prowincja ma swoje własne zasady.

Nowy Brunszwik pozwala na swobodny przepływ ruchu handlowego. Osoby podróżujące w celach niekomercyjnych proszone są o okazanie dowodu pobytu, wypełnienie formularza i udzielenie odpowiedzi na pytania kontrolne. Gromadzone są również dane kontaktowe podróżnych.

Osoby przybywające na PEI proszone są o wydrukowanie i wypełnienie formularza z wypełnionymi wcześniej pytaniami dotyczącymi pobytu i stanu zdrowia.

Nowa Szkocja nie wymaga okazania żadnego formularza ale podróżni są zobowiązani do okazania dowodu zamieszkania w atlantyckiej części kraju.

W Nowej Funlandii i Labradorze wymagane są dwa dowody tożsamośc potwierdzające miejsce zamieszkania w którejś z prowincji atlantyckich, a podróżni muszą podać dane kontaktowe.