Environment Canada wydało specjalne ostrzeżenie pogodowe dla trzech prowincji, w związku z nagłym nadejściem jesiennej aury.

Dotyczy to Alberty, Saskatchewan i Manitoby.

Zamieszanie pogodowe wywołuje albertański Clipper  – rozległy niż – przemieszczający się po wschodnich preriach. Oczekuje się, że od niedzieli przyniesie deszcze, porywiste wiatry i niższe temperatury dnia.

Masa zimnego arktycznego powietrza “ześlizgnie się” na południe zassana przez systemem niskiego ciśnienia, a temperatura w nocy spadnie poniżej 0 ° C.

Przewiduje się opady śniegu pozostaną w parkach górskich prowincji i w ich pobliżu,a w niższych partiach pogórza, w tym w Calgary, istnieje prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu ze śniegiem.

W Saskatchewan mieszkańcy powinni przygotować się na podmuchy wiatru o prędkości od 50 do 80 km / hz północnego zachodu , przy czym najsilniejsze porywy uderzą w region południowo-wschodni.

Oczekuje się, że Clipper przejedzie nad Saskatchewan w poniedziałek i wtorek rano, co pociągnie za sobą możliwość wystąpienia przymrozków w wielu miejscach w południowej części prowincji.