Burmistrz Toronto John Tory wystosował list do premiera Douga Forda, w którym zaproponował wprowadzenie dodatkowych środków bezpieczeństwa w barach i restauracjach przed wejściem miasta w trzecią fazę otwierania gospodarki. Tory wymienił sześć rekomendacji, które są znane z innych jurysdykcji.

Wśród propozycji znalazła się m.in. rekomendacja, by klienci barów i restauracji przez cały czas siedzieli z wyjątkiem momentów wejścia, wyjścia, przejścia do toalety i zapłacenia rachunku. Kolejna rzecz to protokoły kontrolne dla pracowników obejmujące wypełnianie kwestionariusza i pomiar temperatury przed wejściem. Proponowane jest też zasłanianie ust i nosa przez personel lokalu i klientów.

Dalej miasto chciałoby wprowadzić dodatkowe ograniczenia liczby osób przebywających w lokalach, tak by utrzymanie dystansu społecznego rzeczywiście było możliwe. Tory pisze, że obecnie nie ma ograniczenia, mowa jest tylko o utrzymaniu właściwej odległości między osobami.

Następna propozycja to wcześniejsze zamykanie barów i restauracji, np. o północy, przynajmniej na początku. Burmistrz chciałby też, żeby prowincja przyjęła zalecenia Toronto Public Health o zbieraniu nazwisk klientów wraz z numerami telefonów, by potem w razie czego było łatwiej do wszystkich dotrzeć. Po 30 dniach takie dane miałyby być niszczone.