Dwóm podejrzanym zatrzymanym w piątkowej  strzelaninie i napadzie na samochód w Mississauga postawiono blisko tuzin zarzutów, ale dwóch innych podejrzanych, nadal przebywa na wolności – policja opublikowała ich zdjęcia z kamer.

Ridwan Dalmar, lat 20, z Toronto i Zakariya Dalmar, lat 23, z Waterloo zostali oskarżeni o liczne przestępstwa związane z bronią palną.

Policja Okręgowa Peel podała, że w piątek zlokalizowała czterech podejrzanych w podziemnym garażu budynku w rejonie Burnhamthorpe Road i Confederation Parkway. Byli oni poszukiwani w związku z serią brutalnych napadów z bronią w ręku   od Barrie i Kitchener po Mississauga i Toronto.

W trakcie aresztowania,  jeden z podejrzanych otworzył ogień i próbował przejechać samochodem policjantów. Funkcjonariusze odpowiedzieli ogniem i zdołali unieruchomić pojazd. Policja twierdzi, że dwóm innym podejrzanym  udało się uciec z miejsca zbrodni. Niedługo później jeden z podejrzanych zarekwirował czarny pick-up z 8-letnią dziewczynką na tylnym siedzeniu. W trakcie pościgu podejrzany wypchnął dziewczynę z pojazdu.

Funkcjonariusze dogonili skradziony pojazd prawie pięć kilometrów dalej na Eglinton Avenue i Creditview Road, gdzie podejrzany porzucił samochód i uciekł pieszo.

Policja udostępniła teraz zdjęcia z monitoringu dwóch podejrzanych. Pierwszy jest opisany jako Murzyn, wysoki na 6 stóp, ważący 200 funtów. Miał na sobie czarne spodnie dresowe, czarną bluzę z kapturem z białym emblematem na lewej piersi, niebieskie rękawiczki medyczne, białą maskę medyczną i czarne buty do biegania.

Drugi jest to Murzyn wysoki na 6 stóp, ważący około 200 funtów. Miał na sobie czarne spodnie, zapinaną kurtkę z fioletowym kapturem i ramionami oraz czarną dolną część i czarne rękawy, niebieską maskę medyczną i czarne rękawiczki.