Masz dość pracy w domu podczas COVID? Przenieś się na Barbados, ten wyspiarski kraj zaprasza  zmęczonych pandemią Kanadyjczyków

Barbados wprowadził Barbados Welcome Stamp, roczną wizę, która daje cudzoziemcom prawo do życia i pracy na Barbadosie podczas pandemii COVID-19.

Zainteresowani mogą przesyłać swoje dane osobowe na stronie portalu https://www.barbadoswelcomestamp.bb/. Podanie zostanie rozpatrzone w ciągu 72 godzin. Wiza daje prawo do zamieszkania i pracy na Barbadosie przez rok

Pobierana jest bezzwrotna opłata w wysokości 2000 USD dla osoby fizycznej i 3000 USD dla rodzin, ale to wszystkie wymagania.

Urok życia na tropikalnej wyspie może być oczywisty w normalnych okolicznościach, ale rzecznik rządu wyspy kierującego inicjatywą powiedział, że ma to jeszcze większy sens w obecnej bezprecedensowej sytuacji z COVID-19.

Barbados ma też niewiele przypadków Covid 19

Wyspa oferuje również najszybsze światłowodowe usługi internetowe i mobilne na Karaibach.

Mieszkanie odpowiednie dla rodziny można znaleźć za około 1000 USD miesięcznie, dlatego program ma być skierowany raczej do rodzin, a nie tylko do pojedynczych osób.

Chociaż Barbados chce witać Kanadyjczyków z otwartymi ramionami, rząd kanadyjski nadal odradza wszelkie „nieistotne” podróże na Barbados, podobnie jak w przypadku wielu innych krajów.

Ściśle mówiąc, nic nie powstrzyma Kanadyjczyka przed wyjazdem na Barbados, ale mogą pojawić się problemy, kiedy spróbuje wrócić.

Ottawa ostrzega również przed szeregiem lokalnych praw Barbadosu, z którymi Kanadyjczycy muszą się liczyć, w tym surowymi karami za narkotyki, zakazem noszenia odzieży kamuflażowej i  restrykcjami dla społeczności LGBTQ, ponieważ akty seksualne między osobami tej samej płci są nielegalne.