Właściciele kilku domów z GTA walczą o eksmisję jednego i tego samego “lokatora”  z 11 posesji, które ten podnajmuje kilkudziesięciu innym osobom.

Arif Adnan Syed, płaci zazwyczaj tylko czynsz za pierwszy i ostatni miesiąc. Postawiono mu już zarzuty oszustwa za rzekome użycie fałszywych dokumentów tożsamości w  podaniach  o wynajęcie domów w Richmond Hill i Markham.

Żaden z zarzutów nie został udowodniony w sądzie.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Mimo zarzutów właściciele nadal nie są w stanie przeprowadzić eksmisji Syeda.

Para właścicieli nieruchomości z Richmond Hill uważa, że ​​do wynajęcia swego czterosypialniowego domu  w szczytowym momencie pandemii COVID-19 w kwietniu. podeszła z należytą starannością. Jafarian i Farsian przejrzeli wszystkie dokumenty Syeda i wyszukali go w Google, aby sprawdzić poprzednie problemy. Ten jednak podał inne nazwisko. Problem polegał na tym, że dokumentacja dostarczona parze identyfikowała Syeda jako „Arif Saied”.

„Zmienił nazwisko i dlatego nas oszukał” – powiedział Farsian. „Nigdzie nie mogliśmy znaleźć  opinii na jego temat”.

Wyszukiwanie w Google prawdziwego nazwiska Syeda ujawniłoby historię zarzutów związanych z oszustwami.

W ciągu tygodnia od wynajęcia domu, Farsian i Jafarian zaczęli odbierać telefony od sąsiadów z pytaniami, czy używają nieruchomości do krótkoterminowego wynajmu.

Wówczas odkryli, że pokoje w ich domu są ogłaszane do wynajęcia na Kijiji.

 

Farsian i Jafarian należą do grupy co najmniej sześciu właścicieli, których sprawy doprowadziły w czerwcu do ​​postawienia Syedowi zarzutów karnych przez policję regionalną York. W przypadku tych właścicieli naruszenia przepisów przeciwpożarowych umożliwiło eksmisję

Ich dom został jednak zdemolowany i okradziony z urządzeń gospodarstwa domowego

Większość innych właścicieli  wciąż próbuje eksmitować Syeda, który doskonale potrafi nawigować między różnymi przepisami, aby unikać wysiedlenia, zwłaszcza obecnie, kiedy eksmisje zostały wstrzymane z powodu pandemii.