Andrzej Duda skłania się do zawetowania “Piątki dla zwierząt”.
Przegłosowana w czwartek “Piątka dla zwierząt” zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra, zakaz wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych.

Oczywiście, dobrostan zwierząt jest dla mnie ogromnie ważny. Ale nie można w tym wszystkim zapominać o tym, że na pierwszym miejscu jest byt rolnika, jakość jego życia i jego rodziny – powiedział w niedzielę Andrzej Duda

Prezydent chce usunięcia z ustawy ograniczeń dotyczących uboju rytualnego, a także nadanie obrońcom praw zwierząt uprawnienia do wchodzenia na prywatną własność w asyście policji.

Ustawa o ochronie zwierząt trafi obecnie do Senatu, gdzie mogą zostać wprowadzone zmiany.

Andrzej Duda we wtorek spotka się z Tomaszem Grodzkim m.in. w sprawie procedowanej ustawy o ochronie zwierząt – poinformował w poniedziałek Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

Była prośba pana marszałka Grodzkiego o spotkanie. Prezydent swoją decyzję podejmie po tym, jak sprawa się w parlamencie zakończy. Będzie też miał swój 21-dniowy czas na to, żeby się do tej ustawy odnieść – dodał.