WHO zmienia stanowisko w sprawie koronawirusa, potępiając blokady.  Blokady są używane do kontrolowania koronawirusa na całym świecie, pogrążając miliony w chaosie. Teraz WHO zmieniła zdanie.

Światowa Organizacja Zdrowia zmienia pierwotnego stanowisko wobec COVID-19 po wezwaniu światowych przywódców do zaprzestania blokowania swoich krajów i gospodarek.

Dr David Nabarro z WHO zaapelował w sobotę do światowych przywódców, aby przestali „używać blokad jako podstawowej metody kontroli” koronawirusa .

Stwierdził również, że jedyną rzeczą, jaką osiągnięto przez blokady, to bieda – bez odniesienia do potencjalnie ocalonych istnień ludzkich.

„Zamknięcia mają tylko jedną konsekwencję, której nigdy nie wolno bagatelizować, że ​​biedni ludzie są jeszcze biedniejsi” – powiedział.

„W Światowej Organizacji Zdrowia nie opowiadamy się za blokadami jako głównym środkiem kontroli tego wirusa” – powiedział dr Nabarro The Spectator .

„Uważamy, że jedyny moment, w którym blokada jest uzasadniona, to kupienie czasu na reorganizację, przegrupowanie, uzupełnienie zasobów i ochrona wyczerpanych pracowników służby zdrowia, ale w zasadzie wolelibyśmy tego unikać”.

Główna krytyka dr Nabarro dotycząca blokad dotyczyła globalnych skutków, zwłaszcza dla gospodarek biedniejszych krajów.

„Wystarczy spojrzeć na to, co stało się z branżą turystyczną, na przykład na Karaibach lub na Pacyfiku, ponieważ ludzie nie biorą urlopu” – dodał.

„Zobacz, co się stało z drobnymi rolnikami na całym świecie. … Zobacz, co się dzieje z poziomem  ubóstwa. Wydaje się, że do przyszłego roku możemy mieć podwojenie ubóstwa na świecie. Możemy mieć co najmniej podwojenie niedożywienia dzieci ”.

„Dlatego  apelujemy do wszystkich światowych liderów: przestańcie używać blokad jako podstawowej metody kontroli. Opracuj lepsze systemy do tego. Pracujcie razem i uczcie się od siebie nawzajem ”.

Blokady krytykują również eksperci podpisani pod Wielką Deklaracją Barrington, w której stwierdza się, że blokady wyrządzają „nieodwracalne szkody”.

„Jako epidemiolodzy zajmujący się chorobami zakaźnymi i naukowcy zajmujący się zdrowiem publicznym, mamy poważne obawy co do szkodliwego wpływu na zdrowie fizyczne i psychiczne pobecnej polityki COVID-19 i zalecamy podejście, które nazywamy skoncentrowaną Ochroną” – czytamy w petycji.

„Obecna polityka blokowania ma druzgocący wpływ na krótko- i długoterminowe zdrowie publiczne”.

Jak dotąd petycja została podpisana przez 12 000 osób

Jej autorem jest Sunetra Gupta z Uniwersytetu Oksfordzkiego, Jay Bhattacharya z Uniwersytetu Stanforda i Martin Kulldorff z Uniwersytetu Harvarda.

za https://www.news.com.au/