Jordan Peterson kanadyjski profesor, który mówi jak jest, i który był szykanowany przez władze uniwersytetu za odmowę używania zaimków obojnackich  wrócił do Toronto i jest „w znacznie lepszym zdrowiu” po ponad roku leczenia powikłań związanych z uzależnieniem od leków.

W nowym filmie na swoim kanale YouTube profesor psychologii z University of Toronto powiedział, że zaczął przyjmować benzodiazepiny, grupę leków stosowanych w leczeniu lęku i innych zaburzeń, zgodnie z zaleceniem lekarza w 2017 roku i „nigdy nie zastanawiał się nad tym”.

„To był co najmniej błąd” – mówi na wideo. W 2019 roku jego dawka została zwiększona, gdy Peterson musiał poradzić sobie z  diagnozą raka swojej żony. W tym samym roku profesor – niezwykle popularny –  nie tylko w mediach społecznościowych zniknął z życia publicznego.

Był leczony w Toronto, Stanach Zjednoczonych, Rosji i Serbii z powodu czegoś, co określił jako „poważne konsekwencje odstawienia leku i  chociaż jego zdrowie się poprawiło nadal ma poważne kłopoty.

Rodzina, przyjaciele i pisanie podtrzymują go przy życiu.

„Mam nadzieję, że będę mógł wrócić do czegoś przypominającego normalne życie. – poinformował na YouTube Jordan Peterson.