Ursynowski Park Jana Pawła II zmienił nazwę na Park Ofiar Jana Pawła II. Nie tylko w realu, ale i w internecie. “Ktoś” zmienia nazwy obiektów miejskich związanych z papieżem Polakiem. Z tabliczki i głazu dodane napisy już zniknęły, ale akcja przeniosła się do sieci.

Obok kościoła pw. Wniebowstąpienia Pańskiego przy al. KEN znajduje się park im. Jana Pawła II. W nocy z piątku na sobotę na tablicach z regulaminem obiektu oraz głazie poświęconym papieżowi pojawiły się naklejki z dopiskiem „Ofiar”.

Zdjęcia dokumentujące tę akcję pojawiły się na profilu społecznościowych aktywistki feministrycznej, autorki komiksów Katarzyny Babis, choć nie przyznaje się  do ich autorstwa.

Na mapach Google od dziś po południu Park im. Jana Pawła II widnieje jako Park im. Ofiar Jana Pawła II. Podobnie jest z kilkoma innymi miejscami w Warszawie.

Jak to możliwe? Zmian nazw na mapach Google można dokonać, wysyłając sugestię. Po odebraniu przez Google większej liczby podobnych propozycji nazwa zostaje zmieniona.

Akcja zmiany nazw rozpoczęła się po reportażu dotyczącym tuszowania pedofilii w Kościele katolickim. Oskarżeni zostali kard. Stanisław Dziwisz oraz pośrednio św. Jan Paweł II.

 

dotyczy też nie tylko Warszawy

 

nadesłał p. Mathias Smith

za https://www.haloursynow.pl/