W piątek kanadyjska organizacja pro-life, Campaign Life Coalition, zorganizowała protest przed kanadyjskim parlamentem, w celu przeciwstawienia się nowemu radykalnemu ustawodawstwu, które podważa prawa rodzicielskie   i zakazuje tzw „terapii konwersyjnej”.

Bill C-6 , który jest promowany przez premiera Justina Trudeau i Partię Liberalną, miałby karać terapeutów rodziców a nawet osoby duchowne usiłujące stosować terapię wobec dzieci z powodu dysforii płciowej lub homoseksualizmu. Sankcja karna wynosić ma do pięciu lat więzienia.

Rodzice chcący leczyć swoje dzieci i księża reklamujący poradnictwo duchowe podlegaliby karze więzienia na mocy ustawy.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

C-6 znowelizowałaby również artykuły kodeksu karnego , aby sklasyfikować to, co definiuje jako „terapię konwersyjną” obok dziecięcej pornografii i sprośności.

Tysiące Kanadyjczyków podpisało petycję Campaign Life Coalition przeciwko C-6, która do tej pory zebrała ponad 16 000 podpisów.

Jak wskazuje Campaign Life Coalition, szokujące następstwa Bill C-6 obejmowałyby skrajne ograniczenia wolności wyznania, sumienia, słowa i prasy. Księżom i pastorom grozi kara więzienia „za publiczne nawoływanie homoseksualistów do nawrócenia.

„Rodzicom grozić będzie  pięć lat więzienia za nauczenie dzieci akceptowania biologicznej płci lub odrzucenia niemoralności” – dodaje Campaign Life. „Książki, filmy wideo, strony internetowe, programy telewizyjne i być może sama Biblia zostaną ocenzurowane i zakazane za propagowanie tradycyjnego poglądu na seksualność i płeć”.

Jak nazwiecie akt prawny, który potępia i kryminalizuje naszą wiarę, nasze pisma święte i nasze praktyki jako chrześcijan? ” pytał przewodniczący Campaign Life Coalition David Cooke podczas protestu

Bill C-6 „próbuje powstrzymać dzieło Stworzenia” – dodał.

Zauważył również, że rząd Trudeau naciska na zatwierdzenie Bill C-6 obok  C-7 , która pozwoliłby lekarzom na eutanazję Kanadyjczyków, którzy „stracili zdolność wyrażania zgody”. Trudeau „chce przeforsować te radykalne ustawy podczas kryzysu COVID, kiedy ludzie mają więcej problemów z protestowaniem i wypowiadaniem się” – uznał Cooke.


Na wiecu wypowiadała się również dr Anne Gillies, terapeutka z Ontario, która potępiła C-6  jako „całkowicie totalitarną”. Gillies mówił o ogromnych szkodach wyrządzonych dzieciom przez blokery hormonów i operacje transseksualne.

„Konsekwencje tego dopiero się zaczynają”, powiedział Gillies, wskazując na niedawny proces sądowy w Wielkiej Brytanii, który doprowadził do wprowadzenia zakazu przyjmowania leków blokujących dojrzewanie dla nieletnich poniżej 16 roku życia.

American College of Pediatricians przyznaje że blokery hormonów „hamują wzrost kości, zmniejszają odkładanie się kości, spowalniają dojrzewaniu mózgu nastolatka oraz hamują płodność”.

„To po legalizacji aborcji dokonanej przez ojca Trudeau w 1969 roku, jest drugie najniebezpieczniejsze prawo, jakie kiedykolwiek zaproponowano w historii Kanady”, stwierdza strona internetowa Stoptheban.ca „Ta ustawa jest całkowicie nie do przyjęcia w wolnym i demokratycznym społeczeństwie”.