Jeśli ktoś, kto uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19, popełni samobójstwo, Ministerstwo Zdrowia Ontario zapisze przyczynę śmierci jako COVID-19.

Do niedzieli, 13 grudnia, Wydział Zdrowia Publicznego Ontario doliczył się 3,949 zgonów w rezultacoe Covid.

„W wyniku tego, jak dane są zapisywane przez jednostki służby zdrowia w bazach danych informacji o zdrowiu publicznym, ministerstwo nie jest w stanie dokładnie oddzielić liczby osób zmarłych bezpośrednio z powodu COVID od tych, którzy zmarli z powodu zakażenia COVID” – stwierdza Ontario Ministry of Health.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Śmierć, która ma miejsce w momencie aktywnyego przypadku COVID-19 jest liczona jako śmierć COVID-19”.

Te informacje potwierdza Toronto Public Health na Twitterze  „Osoby, które zmarły z COVID-19, ale nie w rezultacie COVID-19, są uwzględniane w zestawieniu zgonów COVID-19 w Toronto”.

Niektórzy eksperci spodziewają się wzrostu liczby samobójstw w Kanadzie w wyniku niestabilności gospodarczej, izolacji społecznej i utraty miejsc pracy spowodowanych blokadami narzuconymi przez rząd. Kanadyjska Służba Zapobiegania Samobójstwom, która prowadzi kryzysową linię telefoniczną, twierdzi, że od 15 do 20% telefonów otrzymanych podczas pandemii wspomina o COVID-19.

Jednak władze zdrowotne w Ontario i Kanadzie wydają się nie mieć zamiaru oddzielać zgonów spowodowanych zakażeniem COVID-19, zgonów spowodowanych konsekwencjami blokad nałożonych przez rząd oraz zgonów niezwiązanych z COVID-19, w przypadku których stwierdzono, że ofiara miała pozytywny wynik testu.