To były trudne  14 miesięcy i  Kanadyjska Agencja Podatkowa (CRA) podkreśla, co można zrobić, jeśli nie możemy sobie poradzić z zapłaceniem podatków

CRA twierdzi, że w zależności od sytuacji finansowej istnieją różne sposoby na spłacenie długu podatkowego

„Wiemy, że to wciąż trudne czasy” – czytamy na stronach agencji federalnej. „Wspólnie ustalmy, jakie masz opcje”.

 

Częściowa płatność

Możesz dokonać częściowych płatności, aby zmniejszyć kwotę odsetek, które musisz zapłacić za niezapłacone kwoty.

Organizacja płatności

Jeśli nie stać Cię na zapłacenie podatków w jednej płatności, możesz zawrzeć umowę dotyczącą płatności z agencją CRA. Uzgodnienia dotyczące płatności to wzajemne porozumienie między Tobą a Revenue Canada, umożliwiające rozłożenie płatności w czasie, w oparciu o zdolność do spłaty, do momentu całkowitej spłaty zadłużenia i odsetek.

Agencja CRA twierdzi, że będzie współpracować z Tobą, aby zaplanować ustalenia dotyczące płatności, ale Kanadyjczycy mogą również wliczyć podatkowe kredyty czy zwroty a konto spłacenia zaległych kwot.

Usługa TeleArrangement
Podatnicy mogą również dokonać uzgodnień dotyczących płatności, dzwoniąc do automatycznej usługi TeleArrangement agencji CRA (1-866-256-1147) gdzie będą musieli podać:

  • numer ubezpieczenia społecznego
  • Datę urodzenia
  • kwotę w linii 15000 ostatniego zawiadomienia o oszacowaniu

Usługa TeleArrangement jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00. do 22:00 ET.

Zapłać za pomocą wstępnie autoryzowanego polecenia zapłaty
Możesz upoważnić cra do pobierania określonej kwoty bezpośrednio z Twojego rachunku bankowego w wybranych przez Ciebie terminach za pośrednictwem jednej z następujących usług online Revenue Canada:

Moje konto
Moje konto firmowe
Mobilna aplikacja internetowa MyCRA

Co mają zrobić osoby, które nie mogą zapłacić

CRA twierdzi, że „komunikacja jest kluczowa”, jeśli chodzi o osoby, które nie są w stanie spłacić w całości swojego długu podatkowego, i  podatnicy muszą powiadomić agencję „tak szybko, jak to możliwe, abyśmy mogli współpracować z Tobą w celu ustalenia wykonalnych ustaleń dotyczących płatności”.

Według prawa federalnego, odsetki naliczane są codziennie według stawki określonej przez prawo, dopóki nie zapłacimy całej kwoty, którą jesteśmy winni.

Więcej informacji dla osób, które są winne pieniądze, można znaleźć na stronie CRA.