Board of Trade Toronto Region apeluje do rządu Ontario o wprowadzenie wymogu paszportów szczepionkowych dla mniej istotnych usług, jak jedzenie w restauracjach czy udział w imprezach masowych.

Quebec zasygnalizował, że do września będzie wymagał w takich przypadkach  paszportów szczepionkowych a Manitoba już wydaje karty szczepień dla w pełni zaszczepionych osób.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Jan De Silva, dyrektor generalny Board of Trade, twierdzi że paszporty szczepionkowe to jedyny sposób na bezpieczne ponowne otwarcie oraz, że pomogą one ożywić turystykę.

Dodała, że ​​zaszczepienie się to osobista decyzja, ale dostęp do ważnych wydarzeń i posiłków w pomieszczeniach “wymaga moralnej odpowiedzialności”.

Board of Trade prowadzi rozmowy z biurem premiera Ontario na temat wprowadzenia systemu paszportów szczepionek.

Cyfrowy system dowodu szczepień może wyglądać podobnie do systemu wdrożonego w Europie i niektórych krajach azjatyckich, gdzie “informacje o ludziach są chronione i anonimowe, ale można je łatwo wyświetlić na telefonie”.

Tymczasem premier Alberty Jason Kenney zapowiedział, że prowincja nie będzie wydawać paszportów szczepionkowych

Premier Justin Trudeau stwierdził we wtorek, że decyzje dotyczące  paszportów szczepionkowych będą należeć do prowincji.

„Różne prowincje będą robić różne rzeczy” – powiedział Trudeau, zaś obowiązkiem rządu federalnego jest standaryzacja dowodów szczepień w przypadku podróży międzynarodowych.