Kolumbia Brytyjska wprowadza kartę szczepień. Nie będzie wymagana w sklepach spożywczych i kościołach

Rząd Kolumbii Brytyjskiej ogłosił plan wymogu okazania dowodu szczepienia na COVID-19 od każdego, kto chce uczestniczyć w koncercie, meczu sportowym, pójść do kina, restauracji, kasyna lub wziąć udział w zajęciach fitness.

Nowa „karta szczepień BC” zostanie wprowadzona 13 września, poinformował w poniedziałek  premier John Horgan i prowincjonalna główna urzędnik ds. zdrowia, dr Bonnie Henry.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Zaszczepienie się jest sposobem na pokonanie tej pandemii” – oznajmił Horgan.

Początkowo będzie wymagany dowód jednej dawki szczepionki. Do 24 października potrzebne będą dwie dawki.

Henry powiedziała, że osoby nieszczepione stanowią obecnie około 90 procent przypadków COVID-19 w BC i 93 procent hospitalizacji. Dodała, że ​​ryzyko infekcji jest około 10 razy wyższe u osób, które nie są zaszczepione.

„Te liczby są wyraźnym przypomnieniem, dlaczego szczepionki są ważne” – powiedziała Henry.

Minister zdrowia Adrian Dix potwierdził również, że ze względu na rosnącą liczbę przypadków i hospitalizacji, BC nie przejdzie 7 września do następnego kroku w swoim planie ponownego uruchomienia  gospodarki.

Nowa karta szczepionek będzie dostępna online do użytku na smartfonie, ale dla tych, którzy nie mogą uzyskać dostępu do dowodu szczepienia w formie cyfrowej, prowincja twierdzi, że dostępna będzie „bezpieczna opcja alternatywna”. Horgan powiedział, że trwają starania, aby upewnić się, że karty nie będą mogły  zostać sfałszowane ani zhakowane.

Pełna lista czynności objętych nowymi przepisami obejmuje:

Karty nie będą obecnie wymagane w sklepach spożywczych i innych miejscach sprzedaży detalicznej. Nie trzeba będzie ich też okazywać, by wejść do miejsc  kultu.

Henry powiedziała, że będzie zwolnienie dla dzieci poniżej 12 roku życia, ale nie dla osób, które nie mogą otrzymać szczepionki z powodów zdrowotnych lub religijnych.

Zaświadczenie o szczepieniu będzie również wymagane w przypadku osób przyjeżdżających spoza prowincji.  Osoby odwiedzające spoza Kanady będą zobowiązane do okazania dowodu szczepienia, z którego korzystały przy wjeździe do kraju, wraz z paszportem.

Nowe środki będą obowiązywać co najmniej do 31 stycznia 2022 r.

W piątek 83% kwalifikujących się mieszkańców Kolumbii Brytyjskiej w wieku 12 lat i starszych otrzymało pierwszą dawkę szczepionki. Około 74 procent uprawnionych miało drugą