Przewodniczący Toronto District School Board zwrócił się do rządu Ontario o dodanie szczepionki przeciw COVID-19 do listy wymaganych szczepień dla  uczniów w szkołach publicznych.

Alexander Brown złożył tę prośbę w liście skierowanym w piątek do ministra edukacji Stephena Lecce, dyrektora medycznego Ontario, dr Kierana Moore’a i dyrektora medycznego Toronto, dr Eileen de Villa.

Uczniowie przygotowują się do powrotu do szkół  szczepionka COVID-19 nie jest obecnie wymagana, aby  mogli uczestniczyć w zajęciach osobiście. Dzieci w wieku powyżej 12 lat są obecnie uprawnione do otrzymania szczepionek przeciw COVID-19, ale tylko około 64 procent dzieci w grupie wiekowej 12-17 otrzymało dwie dawki, co stanowi najniższy wskaźnik ze wszystkich grup wiekowych.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Rada Szkolna Okręgu Toronto wydała w zeszłym tygodniu wniosek o utworzenie obowiązkowej procedury szczepień przeciwko COVID-19 dla wszystkich pracowników TDSB, trustees i osób odwiedzających w szkoły  celu zmuszenia ich do ujawnienia i dostarczenia dowodu statusu szczepień, stwierdza list Browna .

„Zgodnie z tym prosimy o dodanie szczepień przeciwko COVID-19 do listy obowiązkowych szczepień dla wszystkich kwalifikujących się uczniów”.

„To jeszcze bardziej ochroniłoby naszych uczniów, personel i ich rodziny przed wirusem i pomogłoby utrzymać otwarte szkoły, co ma ogromne znaczenie dla nauczania i dobrego samopoczucia uczęszczających do szkół”.

Począwszy od wczesnych lat osiemdziesiątych, Ontario wprowadziło obowiązek szczepienia uczniów przeciwko chorobom takim jak polio, błonica, tężec i odra, zanim będą mogli chodzić do szkoły.