Kilkaset osób zebrało się w sobotę w centrum Toronto, aby wyrazić swój sprzeciw wobec nakazu szczepień wprowadzonego w tym tygodniu w Ontario.

Tłum wyruszył z Queen’s Park i przemaszerował przez centrum miasta, aby zaprotestować przeciwko nowym świadectwom szczepień . Od 22 września ludzie będą musieli przedstawić dowód szczepienia wraz z dokumentem tożsamości ze zdjęciem, aby uzyskać dostęp do nieistotnych usług takich jak restauracje, bary, siłownie i inne.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Niektórzy protestujący nosili znaki z napisem „Chrońmy nasze kanadyjskie prawa i wolności konstytucyjne” oraz „Odrzuć tyranię obowiązkowych szczepionek”, podczas gdy wielu skandowało „Nie dla paszportów szczepionków”.

David McLelland, emerytowany profesor, Uniwersytetu Torontońskiego, powiedział, że protestujący tworzą “sojusz na rzecz obrony wolności człowieka”, przeciwstawiając się erozji wolności.

Jego zdaniem powód, dla [paszportów szczepionek] to wprowadzenie społeczeństwa kontrolowanego kiedy to rząd będzie cały  czas wiedział gdzie jesteśmy” – dodał.

„Niezadowolenie społeczne jest głębokie, ale zadaniem mediów głównego nurtu jest zapobieżenie jego krystalizacji w skuteczną polityczną opozycję do istniejącego rządu. ” – twierdzi McLelland i wskazuje, że protesty w wielu europejskich miastach i w Australii są nieobecne w doniesieniach,prasowych a jeśli już to uznawane są za chuligańskie wybryki.

Zdaniem władz prowincji „certyfikaty zaszczepienia przeciwko COVID-19 dają   najlepszą szansę na spowolnienie rozprzestrzeniania się   wirusa pomagając nam uniknąć dalszych blokad”.

za Epoch Times