Ontario stale monitoruje czas oczekiwania na wykonanie testu w kierunku COVID-19 i jest gotowe otworzyć więcej punktów testowych, jeśli jesienią okaże się to konieczne, mówi główny lekarz prowincji, dr Kieran Moore. Moore podkreśla, że osoby, u których pojawiają się objawy wskazujące na COVID-19, powinny mieć szybki dostęp do badań.

Prowincja kontroluje czasy oczekiwania na wizytę u lekarza, od wizyty do wykonania testu oraz od wykonania testu do przekazania wyniku agencji zdrowia publicznego. Moore mówi, że te stopnie są konieczne, by mieć kontrolę nad rozprzestrzenianiem się wirusa w Ontario.

Długi czas oczekiwania na test był zgłaszany w kilku centrach testowych w prowincji. Moore zapewnia, że rząd pracuje nad rozwiązaniem problemu.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Badania mogą być szczególnie ważne jesienią, gdy zaczynają się przeziębienia i sezon grypowy (początku sezonu grypowego powinniśmy się spodziewać za kilka tygodni, a potrwa do kwietnia). Objawy przeziębienia i grypy są podobne jak w przypadku COVID-19. Aby zdiagnozować przyczynę, potrzebny jest test.

Moore podkreśla, że każdy, kto zaobserwuje u siebie objawy grypy lub COVID-19, powinien zachować czujność i pozostać w domu. Taka osoba powinna wykonać test, nawet jeśli była zaszczepiona.

W zeszłym roku liczba osób chorych na grypę w Ontario była znacznie niższa niż w poprzednich latach. Na razie nie wiadomo, jak będzie w tym roku.