Posłanka Lindsey Park reprezentująca Durham została usunięta ze stanowiska asystentki parlamentarnej prokuratora generalnego po tym, jak okazało się, że przedstawiła nieprawdziwe informacje odnoszące się do jej statusu szczepiennego. Park nie zostanie jednak usunięta z klubu parlamentarnego partii konserwatywnej, jeśli przedstawi zaświadczenie lekarskie o zwolnieniu ze szczepienia.

Lider rządu w parlamencie, Paul Calandra, oświadczył, że zweryfikowano status szczepienny posłów i stwierdzono, że wszyscy posłowie konserwatywni poza dwoma są zaszczepieni. Niezaszczepieni otrzymali zwolnienie ze szczepień.

W tej ostatniej grupie jest posłanka Christina Mitas ze Scarborough Center. Mitas już wcześniej została zwolniona i pozostała w klubie poselskim. Inaczej było z posłem Rickiem Nichollsem (Chatham-Kent-Leamington), który w sierpniu oświadczył, że nie będzie się szczepił z powodów osobistych. Obecnie zasiada w parlamencie jako poseł niezależny. Premier Doug Ford zapowiedział, że w kolejnych wyborach Nicholls nie będzie mógł startować jako kandydat konserwatystów, chyba że przedstawi uprawniony powód nieprzyjęcia szczepionki.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU