Rick Nicholls rezygnuje z funkcji zastępcy speakera legislatury Ontario po tym, jak został wyrzucony z klubu za odmowę szczepienia. Nicholls, który reprezentuje okręg Chatham-Kent-Leamington, jest teraz niezależnym MPP

„Pozwólcie mi powiedzieć, że nie jestem antyszczepionkowcem” – oświadczył poseł. „Rząd próbował zmusić mnie do zaszczepienia się groźbą usunięcia z klubu. Trzymając się swoich wartości i zasad, odmówiłem przyjęcia szczepionki” – ogłosił we wtorek. „Więc rząd spełnił ich groźbę, usuwając mnie z klubu i zakazując startu w wyborach w 2022 r. z ich listy…”

„W rezultacie… ogłaszam, że rezygnuję z funkcji wicemarszałka i przewodniczącego komisji legislatury”.

„Ludzie nie powinni być karani za wybór, czy chcą się zaszczepić, czy nie”. W poniedziałek lider NDP  Andrea Horwath   nazwała „statystycznie ciekawym”, że zwolnienia są uważane za niezwykle rzadkie, jednak dwie z 70   konserwatywnych MPP — Lindsey Park i Christina Mitas — uzyskały je.

Rząd ogłosił w zeszłym tygodniu, jedna z członków klubu premiera Douga Forda, została pozbawiona funkcji asystentki parlamentarnej za fałszywe przedstawianie  statusu szczepień przeciwko COVID-19.