Nieszczepieni pracownicy Toronto District School Board (TDSB) mogą trochę odetchnąć – ponieważ otrzymali dodatkowe trzy tygodnie na otrzymanie dwóch dawek szczepionki Covid-19 zanim podjęte zostaną wobec nich działania dyscyplinarne.

Początkowo  wszyscy pracownicy musieli zostać w pełni zaszczepieni do 1 listopada.

Zgodnie z nowym harmonogramem – pracownicy, którzy ujawnili swój status szczepienia lub otrzymali przynajmniej jedną dawkę, muszą zostać w pełni zaszczepieni do 21 listopada. Jeśli całkowicie zrezygnują ze szczepień, zostaną umieszczeni na urlopie bez wynagrodzenia. Ważne jest, aby pamiętać, że pracownicy TDSB, którzy otrzymają jedną dawkę do 19 listopada, będą mieli miesiąc na drugą dawkę, a ci, których wnioski o zwolnienie zostaną odrzucone, będą mieli 45 dni na zaszczepienie.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

W międzyczasie pracownicy, którzy nie ujawnią statusu szczepień do 1 listopada, zostaną umieszczeni na urlopie administracyjnym – począwszy od 2 listopada, a każdy pracownik TDSB, którego wniosek o zwolnienie zostanie odrzucony, będzie miał 45 dni na pełne zaszczepienie.

Nieprzestrzeganie zasad, które dotyczą 39 845 pracowników, może doprowadzić do zwolnienia, ale zarząd nie powiedział jeszcze, kiedy to nastąpi.

Zarząd poinformował, że na dzień 22 października 85 procent wszystkich pracowników – czyli 33 917 osób – poświadczyło, że zostało w pełni zaszczepione.

Pięć osób przedstawiło zwolnienia medyczne  a 1740 osób nie wypełniło formularza informacyjnego.