Premier Justin Trudeau potwierdził, że jego rząd zdoła zapewnić trzecie dawki szczepień dla obywateli i pomóc Kanadyjczykom przetrwać inflację. Trudeau udzielił wywiadu na koniec roku CTV News.

Premier powtórzył, że rząd “zabezpieczył” odpowiednią liczbę dawek Pfizera i Moderny, ale nie ujawnił żadnych terminów. Powiedział, że terminy zależą już od prowincji.

W kwestii inflacji, to Trudeau też sprowadził sprawę do szczepień. Zaapelował do Kanadyjczyków, by się szczepili, bo to ma pomóc wrócić gospodarce na normalne tory.

“Inflacja jest bezpośrednią konsekwencją światowego kryzysu związanego z COVID-19”, wyjaśniał Trudeau. “Obiecaliśmy, że będziemy wspierać Kanadyjczyków w czasie COVID-19 i później, tak długo jak to będzie potrzebne”. Premier zapewniał, że rząd będzie wspierał wszystkich, którzy tego potrzebują, i będzie podejmował inwestycje, które przyniosą efekt w dłuższej perspektywie.

Trudeau wspomniał też o sprawie nauczycielki 3 klasy z Quebecu, która straciła pracę “przy tablicy” ze względu na hidżab. Premier powiedział, że zdaniem jego rządu kontrowersyjna ustawa nr 21 zakazująca noszenia symboli religijnych jest zła.