Co najmniej jedna sieć szpitali ogłosiła  „kod pomarańczowy” z powodu niedoborów pielęgniarek i rosnącej liczby hospitalizacji z  COVID-19.

Sieć William Osler Health Network weszła w poniedziałek w drugi etap kodu pomarańczowego. W skład sieci wchodzą trzy szpitale: Etobicoke General, Peel Memorial i Brampton Civic.

„Osler wdrożył wszystkie plany awaryjne i osiągnął etap 2 Code Orange, który jest zwykle używany, gdy obłożenie przewyższa możliwości, aby zapewnić efektywne wykorzystanie zasobów wewnętrznych i zewnętrznych”, dr Naveed Mohammad, prezes i dyrektor generalny William Osler Health System, powiedział w komunikacie prasowym .

„To posunięcie umożliwi nam dalsze zapewnianie wysokiej jakości opieki naszym pacjentom i jesteśmy wdzięczni naszemu personelowi, lekarzom i wolontariuszom, którzy szybko przystąpili do wdrażania naszej polityki i procedur Code Orange” – powiedział dr Mohammad.

W związku z kodem pomarańczowym i zgodnie z nowymi ograniczeniami prowincyjnymi szpitale Williama Oslera anulowały wszystkie programy i usługi, które nie są nagłe.

Lekarka oddziału ratunkowego z University Health Network napisała na Twitterze, że szpital Brampton Civic ogłosił kod pomarańczowy, ponieważ dysponuje tylko 50% stanu wymaganych pielęgniarek.

 


We wtorek hospitalizacje z powodu COVID-19 w Ontario osiągnęły 1290, z 266 pacjentami na OIOM-ie.

Szpitale Osler wdrażały zasadę wysyłania niezaszczepionych pielęgniarek na urlopy bezpłatne.

Burmistrz Brampton Patrick Brown, powiedział niedawno, że słyszał od wielu lekarzy, iż liczby hospitalizacji z powodu COVID-19 niekoniecznie dają dokładny obraz obecnej sytuacji. W Ontario każda osoba leczona w szpitalu, która ma pozytywny wynik testu na obecność COVID-19, jest dodawana do rządowej statystyki „pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19”, niezależnie od tego, na co jest leczona, w Brampton około 50 procent osób w szpitalu, u których zdiagnozowano COVID-19, zostało przyjętych na leczenie z całkiem innego powodu.