WINNIPEG ( za LifeSiteNews ) — Konserwatywny rząd w prowincji Manitoba usunął jednego ze swoich ministrów po tym, jak odmówił ujawnienia swojego „statusu szczepień”.

30 grudnia premier Heather Stefanson, z Postępowej Partii Konserwatywnej, ogłosiła, że usuwa ze stanowiska wieloletniego ministra infrastruktury Rona Schulera po tym, jak odmówił ujawnienia, czy został zaszczepiony na  COVID. -19.

„Premier podziękowała Ronowi Schulerowi, MLA (członkowi Zgromadzenia Ustawodawczego) za Springfield-Ritchot, za ponad pięć lat służby w randze ministra w różnych tekach”, napisano w komunikacie prasowym prowincji. „Manitoba stoi w obliczu gwałtownego wzrostu liczby przypadków COVID-19, a Manitobanie są proszeni o podjęcie wszelkich możliwych kroków, aby pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się tego wirusa, w tym pełne zaszczepienie, ograniczenie ich bliskich kontaktów oraz przestrzeganie podstaw i nakazów zdrowia publicznego”.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Stanowisko ministra infrastruktury obejmie Reg Helwer.

„Wolność ma swoją cenę, dziś zapłaciłem za swoją”, napisał na Twitterze Schuler w odpowiedzi na zwolnienie.

W przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, gdzie wielu republikańskich polityków zajęło zdecydowane stanowisko przeciwko nakazom szczepień i paszportom szczepionkowym, w Kanadzie despotyczne środki w imię COVID mają wszechobecne poparcie wśród głównych partii, zarówno na poziomie krajowym, jak i prowincyjnym.

W rzeczywistości prowincje Alberta, Ontario, Manitoba, Saskatchewan, Nowa Szkocja, Wyspa Księcia Edwarda i Nowy Brunszwik mimo, że mają tak zwanych konserwatywnych liderów, wszystkie narzuciły swoim obywatelom różne systemy wymogów paszportów i szczepień.

Podczas gdy Schuler został usunięty ze swojego stanowiska w rządzie, nadal zasiada jako poseł  Postępowej Partii Konserwatywnej. W innych częściach kraju konserwatywne rządy usuwały ze swych klubów partyjnych polityków, którzy zajmowali zdecydowane stanowisko przeciwko przymusowi szczepień i blokadom. Posłowie ontaryjscy  Roman Baber, Rick Nicholls, Belinda Karahalios i Randy Hillier zostali usunięci przez przywódcę prowincji Douga Forda za wyrażenie sprzeciwu wobec jego dyktatorskich środków COVID.

Od czasu wydalenia Roman Baber krytykował rząd Forda za zapoczątkowanie „erozji demokracji” i spowodowanie „nieodwracalnej szkody”,  poprzez przymusowe szczepienia i blokady.