Queen’s Park przygotowuje się na możliwy protest kierowców ciężarówek domagających się zniesienia paszportów szczepionkowych i powrotu do normalności. W sieci krążą ogłoszenia dotyczące “Convoy for Freedom Toronto”. Zachęcają truckerów i wszystkich, którzy popierają protest, by gromadzili się w różnych miejscach w południowym Ontario, a następnie przed południem w sobotę przyjechali przed prowincyjny parlament.

Nad bezpieczeństwem budynku legislatury czuwa policja prowincyjna. OPP potwierdza, że wie o możliwej demonstracji, ale nie ujawnia żadnych planów związanych z bezpieczeństwem. “Naszą rolą jest zapewnienie bezpieczeństwa publicznego i utrzymanie porządku. Szanujemy wolność wypowiedzi i prawo do pokojowych zgromadzeń”, czytamy w policyjnym oświadczeniu.

We wtorek wieczorem można było zobaczyć, jak na drogach wjazdowych i wyjazdowych prowadzących na parkingi po frontowej stronie Queens Park ustawiane są duże betonowe donice, tak by uniemożliwić przejazd.

Wcześniej we wtorek premier Doug Ford wezwał kierowców protestujących w Ottawie, by wrócili do domów i pozwolili mieszkańcom Ottawy normalnie żyć. Organizatorzy protestu w stolicy mówią jednak, że są gotowi pozostać na ulicach Ottawy dłużej i mogą zaopatrywać kierowców w paliwo i inne niezbędne rzeczy.