Sojusz na rzecz zdrowia „Alliance for Advancing Health Online (AAHO)” utworzony przez Facebooka w czerwcu 2021 r. sfinansował badania nad „najlepszym wykorzystaniem nauk behawioralnych, mediów społecznościowych i platform cyfrowych do budowania zaufania do szczepionek i dostępu do nich.

Członkowie grupy kierowanej przez Facebook obejmują Światową Organizację Zdrowia, gigant farmaceutyczny Merck i Fundację CDC, która jest ramieniem fundraisingowym Centers for Disease Control and Prevention i ma partnerów korporacyjnych, do których należą Pfizer i inni światowi giganci w produkcji szczepionek.

W e-mailu wysłanym w czerwcu zeszłego roku do pracowników Białego Domu ogłaszającym utworzenie sojuszu, Facebook opisał go jako inicjatywę „zwiększenia zaufania do szczepień za pośrednictwem mediów społecznościowych”, zauważając, że w ramach grupy utworzono „fundusz zaufania do szczepionek” w celu finansowania kampanii na rzecz zmniejszenia wahania względem szczepień.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

W wiadomości e-mail opisano fundusz jako wieloletnią inicjatywę o wartości 40 milionów dolarów. Według Facebooka Facebook i Merck wniosły po 20 milionów dolarów .

E-mail z czerwca 2021 r. został uzyskany przez konserwatywną grupę Information Consent Action Network (ICAN) w ramach kampanii mającej na celu pokazanie, w jaki sposób Facebook współpracował z rządem federalnym, aby ukryć przed opinią publiczną  skuteczność alternatywnych metod leczenia.

Adwokat ICAN, Aaron Siri, powiedział The Epoch Times: „Stwarza to niebezpieczny precedens, gdy media społecznościowe niosą przesłanie rządu, jednocześnie tłumiąc wiadomości, które są sprzeczne z tym, co rząd próbuje promować”.

za Epoch Times