W Greater Toronto Area rośnie liczba zuchwałych kradzieży samochodów

Złodzieje zazwyczaj śledzą parkujących pojazdy, zasadzają się na kierowców, gdy wysiadają z nich, i wymuszają oddanie kluczyków. Napady  dotyczą marek z najwyższej półki, takich jak Mercedes Benz, Audi i Porsche.

Na spotkaniu zarządu Toronto Police Service na początku tego roku, służby poinformowały, że kradzieże samochodów wzrosły o 58 procent w latach 2017-2020 i o kolejne 8 procent w 2021 roku w porównaniu do 2020 roku.

W 2021 r. w Kanadzie skradziono około 80 000 pojazdów, co stanowi jednoprocentowy wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem.

W Toronto Honda CR-V była najchętniej skradzionym samochodem w zeszłym roku, 654 skradzionych, a następnie Lexus RX350 z 418 skradzionych.

Land Rover Range Rover, łącznie ze wszystkimi latami modelowymi, był czwartym najczęściej kradzionym pojazdem w Toronto w zeszłym roku.

W Toronto w poniedziałek wieczorem, ofiarą zuchwałej kradzieży padł   Mitch Marner skrzydłowy z Maple Leafs,  skradziono mu Land Rovera do któregom wsiadał przed kinem Złodzieje pokazali pistolety i odjechali autem ofiary.