Pierwsza żona byłego prezydenta Donalda Trumpa , Ivana Trump – matka  trójki jego najstarszych dzieci – zmarła w czwartek. Miała 73 lata.

„Nasza matka była niesamowitą kobietą – siłą w biznesie, światowej klasy sportowcem, promieniującą pięknością oraz troskliwą matką i przyjaciółką” – pisze  rodzina Trumpa w oświadczeniu o jej śmierci.

„Ivana Trump uciekła z komunizmu i uznała ten kraj za własny” –   Ivana Trump urodziła się w byłej Czechosłowacji, wtedy należącej do Układu Warszawskiego.

Była matką Donalda Trumpa Jr., Ivanki Trump i Erica Trumpa. Donald Trump ma dwoje innych dzieci — Barrona i Tiffany Trump.

Ivana Trump „uczyła swoje dzieci wytrwałości i twardości, współczucia i determinacji” – stwierdza rodzina Trumpów.  Po opuszczeniu Czechosłowacji wyszła za Donalda Trumpa w 1977 roku. Para rozwiodła się w 1992 roku.

Po rozwodzie Ivana Trump opracowała własne linie odzieży, biżuterii i innych produktów. Jest autorką kilku książek, w tym jednej zatytułowanej „Raising Trump”, w rozmowie z New York Post Ivana Trump przypomniała sobie przypadek, kiedy były prezydent Ronald Reagan rzekomo wysłał jej mężowi pod koniec lat 80. list, w którym stwierdził, że powinien ubiegać się o najwyższy urząd.

 

Zapraszamy do wspierania naszej działalności poprzez dotacje oraz odwiedzenie naszych stron na Facebooku i w Youtube