Lufthansa poinformowała, że w środę będzie musiała odwołać prawie wszystkie loty w swoich głównych węzłach we Frankfurcie i Monachium z powodu strajku niemieckiego personelu naziemnego.

Linie lotnicze poinformowały we wtorek, że strajk wymusi odwołanie 678 lotów we Frankfurcie, 32 z nich we wtorek, a reszta w środę. Odwołuje również 345 lotów w Monachium, w tym 15 we wtorek.

Lufthansa poinformowała, że 92 000 pasażerów zostanie dotkniętych odwołaniem rezerwacji we Frankfurcie, a 42 000 zakłóceniami w Monachium. Osoby dotknięte sytuacją  jeśli to możliwe będą miały zmienioną rezerwację, ale “dostępne możliwości są bardzo ograniczone”.

Firma twierdzi, że strajk może nadal prowadzić do “poszczególnych odwołań lub opóźnień lotów” w czwartek i piątek.

Związek zawodowy pracowników usług ver.di ogłosił jednodniowy strajk w poniedziałek, ponieważ ma na celu zwiększenie presji na Lufthansę w negocjacjach w sprawie wynagrodzeń dla około 20 000 pracownikówj.

Ver.di wzywa do podwyżki płac o 9,5% w tym roku i twierdzi, że oferta Lufthansy na początku tego miesiąca, która wiązałaby się z umową na okres 18 miesięcy, jest daleka od tych  żądań.