To jest chyba największy marsz, który odbył się do tej pory. Dziękujemy wszystkim tym, którzy zadbali w ostatnich tygodniach o promocję. Wielkie brawa dla ratusza i dla innych – mówił Robert Bąkiewicz, prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Pomimo sprzeciwu ze strony władz miasta oraz wrogiej kampanii w mediach lewicowo-liberalnych ulicami stolicy przeszedł w poniedziałek marsz Powstania Warszawskiego.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

O 17:00 zgromadzeni przy Rondzie Dmowskiego biorący udział w marszu zatrzymali się na minutę skupienia. W Godzinę „W” przy dźwięku syren i klaksonów uczcili rocznicę wybuchu tragicznego dla stolicy powstania oraz niezwykłe bohaterstwo jego uczestników.

– Dzisiaj jest wielu małych ludzi, którzy chcą tę idę niepodległego i suwerennego państwa polskiego niszczyć. Są to ludzie, którzy uderzają w podstawy naszego bytu narodowego. A my chcemy dzisiaj iść i godnie naśladować powstańców – mówił Robert Bąkiewcz rozpoczynając poniedziałkowy Marsz.

O 17.00 w Warszawie tradycyjnie zawyły syreny, zabiły dzwony w kościołach, ruch zatrzymał się, kierowcy trąbili w klaksony, by upamiętnić „#GodzinaW”.
78. rocznicę wybuchu #PowstanieWarszawskie uczcili też przedstawiciele Polonii francuskiej i kanadyjskiej.

Prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości ironicznie wyraził wdzięczność stołecznemu urzędowi miasta oraz prezydentowi Rafałowi Trzaskowskiemu za promocję wydarzenia.

– To jest chyba największy marsz, który odbył się do tej pory. Dziękujemy wszystkim tym, którzy zadbali w ostatnich tygodniach o promocję. Wielkie brawa dla ratusza i dla innych – podkreślił.

„Na trasie pojawiły się agresywne grupy lewicowych aktywistów, próbujących przeszkodzić i zakłócić spokojny przebieg przemarszu” – czytamy w Mediach Narodowych

Na pl. Krasińskich są prowokatorzy. Proszę uczestników Marszu Powstania Warszawskiego o niereagowanie na zaczepki i wulgarne wyzwiska kierowane w naszą stronę. My zachowujmy się godnie twittował — Robert Bąkiewicz (@RBakiewicz) August 1, 2022

Po godzinie 18:00 uczestnicy dotarli na plac Krasińskich. Pod pomnikiem powstańców złożone zostały kwiaty.

Wieczorem na placu Krasińskich rozpoczął się koncert pieśni patriotycznych.

 

Za  Media Narodowe-