Biały Dom potwierdził, że poczwórnie zaszczepiony przeciwko covid prezydent Joe Biden nadal ma pozytywny rezultat testu na COVID-19 , prawie dwa tygodnie po początkowym zdiagnozowaniu wirusa.

Notatka  lekarza  Białego Domu, Kevina O’Connora, mówi, że prezydent nadal “ma pozytywny wynik” i doświadcza „sporadycznego kaszlu”, pozostając w „ścisłej izolacji” –

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Prezydent pozostaje wolny od gorączki i jest w dobrym nastroju. Jego temperatura, puls, ciśnienie krwi, częstość oddechów i nasycenie tlenem pozostają całkowicie normalne. Jego płuca pozostają czyste”.

Biden w zeszłym tygodniu ogłosił zwycięstwo nad  infekcją COVID-19  i na krótko powrócił z Białego Domu, aby wygłosić przemówienie w Ogrodzie Różanym. Ale w weekend ponownie uzyskał pozytywny wynik testu na obecność wirusa.

Jego lekarz powiedział, że to prawdopodobnie dlatego, że 79-letni Biden zażywa produkowany przez firmę Pfizer lek Paxlovid, o którym wiadomo, że u niektórych osób skutkuje w pozytywności i objawach.

CDC zaleca , aby osoby, które mogą doświadczać nawrotu COVID-19, przestrzegały zwykłych, pięciodniowych wytycznych dotyczących izolacji.

Biden, który otrzymał łącznie cztery dawki szczepionki COVID-19, dwie dawki szczepionki mRNA Pfizer-BioNTech przed inauguracją w styczniu 2021 r., swoją pierwszą dawkę przypominającą we wrześniu, a jego drugi booster w marcu tego roku.