W czasie, gdy mamy nadzieję, że w końcu wrócimy do normalnego życia, stajemy przed nowym lękiem bez twarzy: „Syndromem nagłej śmierci dorosłych” (“Sudden Adult Death Syndrome.”)- czytamy na stronie internetowej posłanki  Leslyn Lewis, kandydującej na lidera federalnej Partii Konserwatywnej

Ta niedawno ujawniona tajemnicza przypadłość objawia się u zdrowych młodych dorosłych, którzy nagle padają martwi. Czy wiedzą Państwo, że w Albercie najczęściej występującą obecnie kategorią w rubryce  przyczyna zgonu jest obecnie „Nieznana. ”? W Toronto w ciągu ostatnich kilku tygodni kilku młodych zdrowych lekarzy zmarło nagle i bez wyjaśnienia, dlaczego.

Szybko powiedziano nam, że nie jest to związane ze szczepionką. Ale to nie wystarczy. Jeśli w twojej okolicy zaginą trzy młode kobiety, a policja odpowiedziała: „Cóż, to prawdopodobnie nie jest seryjny morderca”, to nie wystarczy. (…)

Ci sami urzędnicy służby zdrowia, którzy powiedzieli nam, że maskowanie nie działa, a następnie kazali nam się maskować. Zapewnili nas, że szczepionki nie będą obowiązkowe, a potem wprowadzili obowiązek. Obiecali nam, że szczepionki zatrzymają przenoszenie wirusa, a teraz przyznają, że wiedzieli, że nigdy się to nie stanie.

Dlatego dzisiaj nie mogą się dziwić, że zapewnianie nas, iż wszystko jest w porządku bez podania jakiegokolwiek dowodu, nie jest do przyjęcia przez coraz bardziej sfrustrowanych i rozczarowanych obywateli.

Ponieważ od początku odważyłam się kwestionować tę narrację, otrzymałam wiele wiadomości od lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych, którzy obawiają się, że SADS jest rzeczywiście związany ze szczepionkami. Wielu z nich nie chce dzielić się swoimi historiami, ponieważ wiedzą ponad wszelką wątpliwość, że zostaliby zwolnieni za samo zadawanie pytań.

Inni chcą, aby ich historie zostały opowiedziane. Jak jedna kobieta, która chciała się upewnić, że jej historia do mnie dotarła. W ciągu nieco ponad pół roku jej siostrzenica, a następnie siostrzeniec, zmarli z powodu podejrzeń problemów związanych ze szczepionką. Jedna osoba zmarła z powodu potwierdzonego zakrzepu krwi, który departamenty zdrowia na całym świecie wiążą ze szczepieniami. Osoba ta była zmuszana do zaszczepienia się, aby zachować pracę.

Druga osoba była policjantem RCMP. Mężczyzna o doskonałym zdrowiu zmarł nagle bez wyjaśnienia. Nazwali to to  SADS. Pozostawił żonę i czwórkę dzieci.

To tylko dwie historie z niezliczonej liczby, które otrzymałam e-mailem i które słyszałam  osobiście na każdym kroku podczas kampanii.

(…)

Jako ktoś, kto jest stale atakowany li tylko za samo zgłaszanie obaw zastanawiam się, jakiej wersji nagłówka media użyją tym razem; „Leslyn Lewis rozpowszechnia teorie spiskowe” ? Czy CBC znowu nazwie mnie “siewcą strachu” za zadawanie pytań?

Po prostu stoję wraz z moimi rodakami Kanadyjczykami, mówiąc, że zasługujemy na to, by usłyszeć prawdę. Zasługujemy na szacunek polegający na tym, że możemy myśleć logicznie, nie będąc oczernianym i wykluczonym. Oto pytanie, które zadam każdemu, kto nazywa mnie teoretykiem spiskowym:

Czy to problem, że ta sytuacja wygląda na spisek? A może bardziej dotyczy to, że nasz rząd i urzędnicy ds. zdrowia nie dbają nawet o to, że wygląda to na spisek i że tracą zaufanie opinii publicznej unikając odpowiedzi.

Czas na odpowiedź.