Organizacja Narodów Zjednoczonych wypowiedziała wojnę teoriom spiskowym, opisując wzrost myślenia spiskowego jako „ niepokojący i niebezpieczny” i zapewniając społeczeństwu zestaw narzędzi zwalczania każdego kto ośmieli się sugerować, że rządy światowe nie są całkowicie uczciwe i przejrzyste.

 

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

ONZ ostrzega również, że George Soros, Rotszyldowie i państwo Izrael nie mogą być wiązane z żadnymi „ domniemanymi spiskami”.

UNESCO połączyło siły z Twitterem , Komisją Europejską i Światowym Kongresem Żydów, aby rozpocząć kampanię o nazwie #ThinkBeforeSharing: Stop rozprzestrzenianiu teorii spiskowych.

ONZ chce, aby każdy z nas wiedział, że wydarzenia NIE są „ potajemnie manipulowane za kulisami przez potężne siły z negatywnymi intencjami ”, a jeśli spotkamy kogoś, kto myśli, że globalna elita spiskuje w celu konsolidacji władzy i dyktatu, musimy podjąć działania.

Według UNESCO „ jeśli masz pewność, że natrafiłeś na  teorię spiskową ” w Internecie, musisz „ zareagować ” i natychmiast zamieścić odpowiedni link do „ witryny sprawdzającej fakty ” w komentarzach.

UNESCO udziela również porad każdemu, kto natknie się na prawdziwego, teoretyka spiskowego na żywo. Według agencji ONZ pod żadnym pozorem nie można dać się zwabić w debatę na argumenty z teoretykiem spiskowym. „ Każdy argument może być traktowany jako dowód na to, że jesteś częścią spisku i wzmacniasz to przekonanie ”, a teoretyk spiskowy będzie prawdopodobnie „żarlwie dyskutował w obronie swoich przekonań”. “

Zamiast tego musisz wykazać się „ empatią ”, unikać „ wyśmiewania go”, a jeśli jesteś dziennikarzem, musisz „ zgłosić ” to w mediach społecznościowych i „ skontaktować się z lokalną/krajową radą prasową lub rzecznikiem prasowym”.

 

 

W 1998 Noam Chomsky był współautorem książki z Edwardem Hermanem pod tytułem Manufacturing Consent. Zaprzeczała ona poglądowi, że media głównego nurtu informują opinię publiczną, służą społeczeństwu, abyśmy mogli lepiej zaangażować się w proces polityczny.

W rzeczywistości media głównego nurtu wytwarzają naszą zgodę.   Demokracja jest inscenizowana za pomocą mediów głównego nurtu, które działają jak machina propagandowa.

Rządy, korporacje, globalne instytucje, takie jak ONZ… wiedzą, jak grać w medialną grę. Wiedzą, jak kontrolować narrację wiadomości. Wiedzą, jak manipulować i kontrolować masy. Sieją strach, ponieważ strach rodzi posłuszeństwo.

Jeśli chcesz rzucić wyzwanie władzy, zostaniesz zepchnięty na margines. CIA wymyśliła termin „teoretyk spiskowy” w latach pięćdziesiątych, aby oczernić tych, którzy odważyli się zadawać pytania nieszablonowe i rzucić wyzwanie skorumpowanemu systemowi.

Wojna Organizacji Narodów Zjednoczonych z teoretykami spisku jest do tego bardzo podobna. Chcą zawstydzić tych spośród nas, którzy odważą się zadawać pytania i kwestionować oficjalną narrację.

za https://newspunch.com/