Nowo wybrany przywódca Partii Konserwatywnej Pierre Poilievre ogłosił 13 września swój zespół kierowniczy, z Melissą Lantsman i Tim Uppalem jako zastępcami, a Andrew Scheerem jako przewodniczącym klubu konserwatystów w Izbie.

„Pierwsz e zadanie: zatrzymaj podwyżki podatków Trudeau i zakończ #JustinFlation , aby pracownicy i seniorzy poczuli oddech”.

Lantsman była już jako krytykiem polityki transportowej i przewodniczącą działań informacyjnych pod poprzednim kierownictwem, gdzie rutynowo krytykowała rząd za ograniczenia dotyczące podróży dla osób niezaszczepionych, i obowiązkowe szczepienia.

Posłanka z okręgu Thornhill w Ontario był jednym z pierwszych, którzy poparli kandydaturę Poilievre’a na przywództwo, czyniąc to dwa dni po tym, jak 5 lutego ogłosił, że startuje.

Uppal, który reprezentuje albertański okręg   Edmonton Mill Woods, służył w kampanii Poilievre’a jako współprzewodniczący.

Scheer, który pełnił funkcję lidera partii przed Erin O’Toole, poparł Poilievre’a na początku marca i pomógł mu nawiązać kontakt z wyborcami Saskatchewan, organizując z nim spotkanie w Reginie 4 marca.

Poilievre ogłosi swój gabinet cieni w najbliższych dniach.

Poilievre nie powiedział, czy zaoferuje jakąś rolę   Leslyn Lewis.