Sobotni kongres wyborczy Partii Korwin zorganizowany pod hasłem “Nowa nadzieja” przyniósł zmianę na stanowisko lidera. Nowym szefem partii został Sławomir Mentzen. Oprócz nowego prezesa, wybrano także I wiceprezesa, którym został poseł Konrad Berkowicz. Wiceprezesem został także Bartłomiej Pejo.

Konfederacja jest koalicją 4 różnych ugrupowań: Ruchu Narodowego (którego prezesem jest Robert Winnicki), partii KORWiN (której prezesem był Janusz Korwin-Mikke), Konfederacji Korony Polskiej (Grzegorz Braun) oraz Wolnościowców ( Artur Dziambor). Ostatnie ze wspomnianych ugrupowań powstało relatywnie niedawno,  w związku z odejśceim   Artura Dziambora, Jakuba Kuleszy i Dobromira Sośnierza z partii KORWIN z powodu wypowiedzi lidera partii KORWiN, Janusza Korwina-Mikke, dotyczących wojny na Ukrainie.

Sławomir Mentzen jest jednym z najbardziej znanych i popularnych polityków w Polsce, pomimo miejsca poza sejmowymi ławami. Zasłynął jako przedsiębiorca i felietonista. Na organizowane przez niego spotkania pod hasłem “Piwo z Mentzenem”, odbywające się w całej Polsce w okresie wakacyjnym, ściągały tłumy fanów.

Sławomir Mentzen ma 35 lat, jest ekonomistą i doradcą podatkowym. Po raz pierwszy Mentzen pojawił się na scenie politycznej w 2007 roku, gdy dołączył do Unii Polityki Realnej, gdzie pełnił funkcję prezesa w toruńskim oddziale partii – współpracował z UPR do 2009 roku. W 2017 roku  dołączył do partii KORWiN, gdzie jeszcze w tym samym roku objął stanowisko wiceprezesa.  Mentzen otwarcie krytykuje partię rządzącą, która określił jako “najgorszą, która rządziła w tym kraju od 30 lat”.

Sławomir Mentzen jest   właścicielem kancelarii podatkowej i kilku biur rozrachunkowych. Prowadzi też własny sklep myśliwski oraz “Browar Mentzen”. Polityk jest autorem kilku książek, w tym “Tak trzeba żyć” czy “Filozofia XD”.