Posłanka Leslyn Lewis wezwała do przeprowadzenia dochodzenia po tym, jak dyrektor Pfizera poinformowała, że szczepionka przeciw COVID nie została przetestowana pod kątem zapobiegania transmisji.

„Potrzebujemy dochodzenia. Politycy i eksperci ds. zdrowia obiecywali Kanadyjczykom, że szczepionka zapobiegnie transmisji. Pfizer przyznaje, że nigdy tego nie testował. [Jego] kierownictwo milczało, podczas gdy  urzędnicy podawali opinii publicznej nieprawdziwe informacje. ” – napisała Lewis w mediach społecznościowych.

W swoim tweecie Lewis zamieściła wideo Roba Roosa, posła do Parlamentu Europejskiego, który zapytał podczas sesji parlamentarnej 10 października, czy szczepionka Pfizer została „przetestowana pod kątem zatrzymania transmisji wirusa przed wejściem na rynek?”

 

Janine Small, prezes ds. międzynarodowych rynków rozwiniętych w firmie Pfizer, odpowiedziała : „Czy wiedzieliśmy o zaprzestaniu szczepień przed ich wejściem na rynek? Nie. Musieliśmy naprawdę działać z prędkością nauki, aby naprawdę zrozumieć, co dzieje się na rynku”.

Poseł Roos z Holandii stwierdził w  filmie opublikowanym na Twitterze 11 października, że ​​konstatacja Small „usuwa całą podstawę prawną paszportu COVIDowego”.

„Jeśli nie zostaniesz zaszczepiony, jesteś aspołeczny, tak nam mówił holenderski premier i minister zdrowia. Nie szczepisz się tylko dla siebie, ale także dla innych. Robisz to dla całego społeczeństwa. Tak mówili — powiedział.

„Dzisiaj okazało się to kompletną bzdurą”.

„Uważam, że to szokujące, a nawet kryminalne” – dodał.