Lokalna stacja telewizyjna Phoenix Fox10 w Arizonie przypadkowo wyemitowała „testowe wyniki” wyborów, ogłaszając demokratkę Katie Hobbs zwycięzcą wyścigu o fotel gubernatora w Arizonie.

Zrzut ekranu z czwartkowego wieczoru materiału telewizyjnego Fox10 udostępnionego przez Charliego Kirka na Twitterze pokazuje małą grafikę w lewym dolnym rogu ekranu telewizora wyświetlającą „wyniki wyborów”, z czerwonym wskazaniem na zwycięstwo  Hobbs, stosunkiem 53-47 nad  republikańską rywalką Kari Lake.

 

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Fox10 Phoenix wydała oświadczenie, aby wyjaśnić błąd, tweetując : „O 17:50 podczas dzisiejszych wiadomości Fox 10 w lewym dolnym rogu ekranu pojawiła się mała grafika przedstawiająca wyniki testów nadchodzących wyborów. Zostały one wygenerowane przez Associated Press, która przekazuje wyniki klientom”.

„Ta grafika nigdy nie miała trafić na antenę — liczby były tylko częścią testu. Stacja podjęła kroki, aby upewnić się, że to się nie powtórzy”, kontynuuje Fox 10 Phoenix, stacja, w której Lake wcześniej pracowała jako prezenter telewizyjny.

Komentatorzy zauważyli, że incydent podważa zaufanie do uczciwości wyborów w USA, ponieważ  sprawiło to wrażenie , że wyniki wyborów zostały wcześniej oszukańczo „ustawione”.

Lake, która została poparta przez byłego prezydenta Donalda Trumpa w swojej pierwszej kadencji, twierdziła, że wybory w 2020 roku zostały „skradzione” Trumpowi a także sprzeciwiała się głównemu nurtowi narracji Covid.