Syncytialny wirus oddechowy (RSV) wydaje się spowalniać w Ontario, powiedziała w piątek minister zdrowia prowincji, chociaż ostrzegła, że ​​spodziewany jest wzrost zachorowań na grypę.

Minister zdrowia Sylvia Jones powiedziała, że ​​chociaż RSV wydaje się nieco słabnąć, prowincja wciąż wchodzi w sezon grypowy.

„Widzimy, że RSV wydaje się zwalniać” – powiedziała podczas swojego wystąpienia w Ottawie.

Poniżej kontynuacja tekstu

„Oczywiście zbliżamy się do sezonu zachorowań na grypę… Zachęcam ludzi, aby, jeśli nie mają szczepionki przeciw grypie dla siebie lub swoich dzieci, odbyli te rozmowy i załatwili to”.

Jones wezwał również mieszkańców do upewnienia się, że otrzymają zastrzyki przypominające COVID-19, do których są uprawnieni.

Dane z zeszłego tygodnia wskazywały, że w kilku punktach Ontario miało więcej dzieci na OIOM-ie, niż system był w stanie obsłużyć.

Jones powiedział, że różne szpitale doświadczają presji wydajności w różnych momentach, a szpitale w rejonie Hamilton i London są obecnie obciążone.

Na początku tego tygodnia prowincja poprosiła tysiące pracowników rodzinnej służby zdrowia o pracę wieczorami i w weekendy , aby zmniejszyć obciążenie szpitali dziecięcych.

Główny lekarz ds. Zdrowia, dr Kieran Moore, powiedział, że nie spodziewa się szczytu sezonu oddechowego przed początkiem lub połową grudnia.

Główny urzędnik ds. zdrowia publicznego w Kanadzie powiedział, że w całym kraju aktywność RSV wydaje się stabilizować, ale oczekuje się, że wskaźniki powszechnej choroby wieku dziecięcego pozostaną podwyższone przez nadchodzące tygodnie.