Dyrektor generalny BlackRock, Larry Fink, w liście do akcjonariuszy korporacji oświadczył w zeszłym tygodniu , że najeżdżając Ukrainę, Rosja „wywróciła do góry nogami” globalistyczny „porządek świata, który obowiązywał od czasów zimnej wojny”.

Fink napisał, że „świat przechodzi transformację: brutalny atak Rosji na Ukrainę wywrócił do góry nogami porządek świata, który obowiązywał od zakończenia zimnej wojny, ponad 30 lat temu”.

„Konsekwencje tej wojny nie ograniczają się do Europy Wschodniej. Nakładają się one na pandemię, która już wywarła głęboki wpływ na trendy polityczne, gospodarcze i społeczne. Wpływ będzie odbijał się echem przez nadchodzące dziesięciolecia w sposób, którego nie możemy jeszcze przewidzieć” – kontynuował.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Na początku lat 90., kiedy świat wyszedł z zimnej wojny, Rosja została przyjęta do globalnego systemu finansowego i uzyskała dostęp do światowych rynków kapitałowych. Z czasem Rosja została połączona ze światem i głęboko powiązana z Europą Zachodnią” – pisze Fink.

Fink napisał, że świat  korzystał z „globalnej dywidendy pokojowej i ekspansji globalizacji”, ale teraz Rosja wywróciła dziesięciolecia postępu.

Według Finka Rosja „położyła kres globalizacji, której doświadczaliśmy przez ostatnie trzy dekady”, dokonując inwazji na Ukrainę.

Fink pochwalił Stany Zjednoczone i państwa zachodnie za wspólne działania zmierzające do nałożenia na Rosję sankcji w celu prowadzenia „wojny gospodarczej” z Rosją, wypierając mocarstwo atomowe z globalnego systemu gospodarczego, i zapewnił swoich akcjonariuszy, że jego korporacja będzie nadal spróbować zaszkodzić Rosji.

„BlackRock zobowiązał się do wykonania zadania przypadającego nam w udziale” — napisał Fink. „Szybko podjęliśmy działania, aby zawiesić zakup wszelkich rosyjskich papierów wartościowych w naszych portfelach — wyjaśnił. „W ciągu ostatnich kilku tygodni rozmawiałem z niezliczonymi interesariuszami, w tym z naszymi klientami i pracownikami, którzy chcą ustalić co można zrobić, aby zapobiec napływowi kapitału do Rosji”.

Valiant News  komentuje, że otwarcie stwierdzając, iż wojna rosyjsko-ukraińska „wywróciła” do góry nogami obecny porządek świata, list Finka można uznać za kolejny dowód na to, iż elitarna klasa zachodnich globalistów obawia się utraty swojego hegemonicznego statusu.

Światowe Forum Ekonomiczne również  zerwała więzi ze wszystkimi rosyjskimi podmiotami i osobami fizycznymi . Wśród tych sankcjonowanych osób znalazł się sam prezydent Rosji Władimir Putin, prominentny współpracownik organizacji i uczestnik  kontrowersyjnego programu Young Global Leaders.

Tuż po dramatycznym zerwaniu  założyciel Fundacji Społeczeństwa Otwartego  George Soros napisał dla Project Syndicate, obszerny artykuł zatytułowany Władimir Putin i ryzyko III wojny światowej  w którym wezwał  do odsunięcia od władzy Władimira Putina i   Xi Jingpinga