Zgodnie z informacjami uzyskanymi przez Radio-Canada policja w Montrealu poprosiła swoich funkcjonariuszy o zaprzestanie “noszenia symboli religijnych podczas pracy”.

Wielu funkcjonariuszy miało na mundurach naszywki oddające hołd katolickiemu patronowi organów ścigania podczas monitorowania protestów związanych z międzynarodowym forum “walki z klimatem” COP15. Zdjęcia plakietek z napisem „Święty Michał, chroń nas” krążą w mediach społecznościowych.

Jednak przyjęta w czerwcu 2019 r. ustawa o sekularyzmie państwa, zwana też ustawą 21, zabrania noszenia symboli religijnych przez przedstawicieli państwa na stanowiskach władzy.

„Po analizie uzgodniono, że herb Świętego Michała noszony przez funkcjonariuszy SPVM (Service de Police de la Ville de Montréal) na mundurach jest znakiem religijnym w rozumieniu prawa” – czytamy w notatce wysłanej do funkcjonariuszy. .

„W związku z tym prosimy was teraz o uprzejme usunięcie z mundurów wszelkich herbów symbolizujących lub odnoszących się do Archanioła Świętego Michała, aby zachować zgodność z prawem”.

Związek zawodowy policji w Montrealu zgadza się z prośbą.

W zeszłym roku funkcjonariusze SPVM zostali zauważeni z innym kontrowersyjnym symbolem, „cienką niebieską linią”, krytykowaną za skojarzenia z prawicowymi grupami. Ten symbol był również używany do sprzeciwiania się ruchowi Black Lives Matter.

Burmistrz Montrealu Valérie Plante powiedziała, “że ​​czuje się nieswojo”, gdy funkcjonariusze noszą ten symbol.

Citizen Go zachęca do podpisania petycji w obronie prawa policjantów do noszenia symbolicznej naszywki

Podpisz dzisiaj petycję w obronie tych oficerów, aby zostali oczyszczeni z wszelkich wykroczeń i nie zmuszani do ukrywania swojej wiary. – czytamy – W odległej rzeczywistości zawsze myślałem, że przymus ukrywania symboli religijnych to rzecz odległych, autorytarnych, komunistycznych reżimów – przychodzą mi na myśl Chiny czy Korea Północna. Jednak ten totalitaryzm tak szybko wkradł się do naszych zachodnich demokratycznych społeczeństw, że nie jesteśmy już tak „wolni”, jak być może myśleliśmy kiedyś.

Podpisz dziś petycję, aby pomóc wywrzeć presję na Departament Policji w Montrealu, aby szanował podstawowe prawa swoich funkcjonariuszy i przyznał im prawo do noszenia herbu Świętego Michała dla modlitwy i ochrony!

Kodeks etyczny policji w Quebecu stanowi, że funkcjonariusz policji musi wykonywać swoje obowiązki z „bezinteresownością i bezstronnością”. Oznacza to unikanie stawiania się w sytuacji, w której znaleźliby się w konflikcie interesów lub mogliby zagrozić ich bezstronności lub osądowi.

Jednak noszenie herbu świętego patrona z osobistych powodów NIE STANOWI PRZEKROCZENIA żadnego z powyższych!

SPVM (Departament Policji) stwierdził, że trwają prace nad całkowitym przeglądem procedury zatrzymywania i utrzymywania funkcjonariuszy policji i są one nadal poddawane przeglądowi.

Więc wciąż mamy szansę coś zmienić i wesprzeć tych funkcjonariuszy!

Dodaj swoje imię i nazwisko: aby oczyścić ich z wszelkich wykroczeń i pozwolić im wrócić do swoich obowiązków bez dalszych konsekwencji.

(…)

Przyjęta w czerwcu 2019 r. kanadyjska ustawa o sekularyzmie, znana również jako Bill 21, bezpośrednio zabrania noszenia symboli religijnych przez przedstawicieli państwa na stanowiskach władzy.

Obecne prawa tego rodzaju w Kanadzie i ich selektywne stosowanie to tylko kolejny dowód wysiłków zmierzających do wymazania jakiegokolwiek dziedzictwa chrześcijańskiego z zachodniego społeczeństwa.

Dlatego tak ważne jest, abyśmy przeciwstawiali się antychrześcijańskiemu stanowieniu prawa, w przypadkach takich jak ten, w których dyskryminacja religijna jest tak oczywista i nieuzasadniona.

PODPISZ DZIŚ, aby pomóc nam wywrzeć poważną presję na Departament Policji w Montrealu w tym kluczowym momencie przeglądu, aby mogli raz na zawsze zostawić tych funkcjonariuszy w spokoju i okazać szacunek dla ich ciężkiej pracy, odwagi i przede wszystkim ich wiary chrześcijańskiej. Nie zrobili nic złego!

 

Sebastian Łukomski i cały Zespół CitizenGO

 

Więcej informacji:

Funkcjonariusze policji w Montrealu wezwali do noszenia symboli religijnych w pracy