Fotoradary w Ottawie wystawiają tak dużo mandatów za przekroczenie prędkości, że miasto musi wydać ponad 2 miliony dolarów na nowe centrum przetwarzania kar, aby poradzić sobie z wolumenem.

Miasto zainstaluje w tym roku 23 nowe fotoradary, co oznacza ponad dwukrotny wzrost liczby tych urządzeń w Ottawie.

Wzrost liczby mandatów oznacza, że ​​centrum Toronto, do którego są wysyłane, nie będzie w stanie przetworzyć większości z nich.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Po zainstalowaniu większej liczby kamer nieuniknione jest, że musimy to robić w naszym własnym mieście” – powiedział Coun. Tim Tierney, przewodniczący komisji transportu miejskiego.

Mandaty muszą zostać wystawione w ciągu 23 dni, ale w 2022 r. tylko dwie trzeciemandatów fotoradarowych w Ottawie zostało przetworzonych w terminie.

W tym roku centrum Toronto ograniczyło liczbę przetwarzanych mandatów dla Ottawy do 250 000.

Stanowi to mniej niż 40 procent przewidywanych kar za ten rok. Miasto Ottawa szacuje, że 370 000 wykroczeń nie zostanie ukaranych, co doprowadzi do milionów utraconych dochodów.

Zgodnie z propozycją miasto Ottawa wyda 2,4 miliona dolarów na utworzenie lokalnego centrum przetwarzania mandatów.

Wymagałoby to również zatrudnienia 30 dodatkowych osób na pełny etat, w tym kierownika programu, urzędnika, analityka, trzech nadzorców i 24  funkcjonariuszy ds. przestępstw.

Centrum zajmowałoby około 30 000 stóp kwadratowych w miejskim budynku administracyjnym, który wymagałby modernizacji. Docelowo uruchomienie centrum ma nastąpić do 2024 r., kiedy zostanie ustawione kolejne 20 fotoradarów.