Użytkownicy Twittera mieli cały dzień duży ubaw ostro krytykując kanadyjskich prawodawców płci męskiej , którzy paradowali po pokoju w różowych butach na wysokim obcasie, aby zachęcić mężczyzn i chłopców do walki z przemocą wobec kobiet.

Członkowie kanadyjskiego parlamentu założyli szpilki w ramach akcji „Nadzieja na wysokich obcasach” sponsorowanej przez Halton Women’s Place, schronisko dla kobiet w Ontario, aby zwrócić uwagę na przemoc wobec kobiet.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Przemoc wobec kobiet jest nadal powszechna w naszym społeczeństwie” – napisał na Twitterze kanadyjski minister transportu Omar Alghabra , dołączając wideo z wydarzenia.

Liberalna posłanka Karina Gould również napisała na Twitterze o wydarzeniu i udostępniła zdjęcia swoich kolegów w różowych szpilkach.

Użytkownicy Twittera szybko wyśmiali wydarzenie, argumentując, że mężczyźni noszący obcasy mogą nie być zbyt skuteczni w zwalczaniu przemocy wobec kobiet.

Niektórzy użytkownicy Twittera skupili się na całej Kanadzie, a nie tylko na ustawodawcach.

„Kanada to nie jest rzeczywisty kraj” – napisał na Twitterze Jack Posobiec, starszy redaktor HumanEvents.com.

„Kanadyjskie kobiety, czy czujecie się teraz bezpieczniej?” pytał Maxime Bernier, kanadyjski polityk, który jest założycielem i liderem Partii Ludowej Kanady. „A może po prostu czujesz, że banda manifestujących cnotę liberalnych klaunów niepotrzebnie robi z siebie głupców?”

Wiadomość o wydarzeniu „Nadzieja na wysokich obcasach” pojawiła się zaledwie dwa dni po tym, jak we wtorek aresztowano transpłciową kobietę w Ontario w Kanadzie po rzekomej napaści seksualnej na kobietę w schronisku dla kobiet.

za fox news