Właściciele marki piwa Bud Light ponoszą poważne straty finansowe po niefortunnej kwietniowej współpracy z trans- influencerem TikTok, Dylanem Mulvaneyem.

W najnowszym raporcie sprzedaż produktów Bud Light poza lokalami takimi jak bary i restauracje w tygodniu kończącym się 22 kwietnia spadła o 26,1% w porównaniu z ubiegłym rokiem, podczas gdy sprzedaż konkurencyjnych marek, takich jak Coors Lite i Miller Lite, wzrosła.

Konserwatyści zwracają uwagę , że stale spadające liczby sygnalizują, że trwający bojkot Bud Light , wspierany przez takich ludzi jak Matt Walsh , Travis Tritt i republikański gubernator Florydy, Ron DeSantis, wydaje się działać.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Zniszczyliśmy Bud Light tym bojkotem” – powiedział Walsh we wtorek. „Z pewnością najskuteczniejszy konserwatywny bojkot we współczesnej historii Ameryki. I pokazuje nam drogę postępowania. Wystarczy odrobina strategicznego planowania i konsekwencji”.

Największe straty nastąpiły po tym, jak Bud Light przedstawił Mulvaneya na promocyjnej puszce piwa, co skłoniło aktora, który stał się aktywistą transpłciowym, do opubliowania szeroko oglądanego filmu promującego markę. Mulvaney zyskał sławę w zeszłym roku po tym, jak ogłosił, że jest „transpłciowy” i uruchomił serię TikTok „365 dni dziewczęcych”, opisującą jego przemianę w „kobietę”.

Wiceprezes ds. marketingu Bud Light, Alissa Heinerscheid, powiedziała podczas niedawnego wywiadu podcastowego , że chciała zmienić męski wizerunek Bud Light i promować „inkluzywność”.

Bojkot Bud Light również zaczął dotyczyć innych produktów wytwarzanych przez Anheuser-Busch, firmę macierzystą Bud Light. W połowie kwietnia Anheuser Busch odnotował spadek kapitalizacji rynkowej o 5 miliardów dolarów.

za lifesite news