Telus Corp. likwiduje 6000 miejsc pracy. CEO firmy, Darren Entwistle, powiedział, że decyzję podjęto z ciężkim sercem, ale została wymuszona przez zmieniające się środowisko prawne, konkurencję i warunki makroekonomiczne. Dodał, że celem jest zwiększenie efektywności działań.

Telus będzie też oferował wcześniejsze emerytury i odprawy dla osób, które zwolnią się dobrowolnie.

Na koniec zeszłego roku operator zatrudniał 108 500 osób.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Przedsiębiorstwo opublikowało również swoje wyniki za drugi kwartał.Dochod netto spadł o prawie 61 proc. w porównaniu z tym samym okresem w ubiegłym roku i wynosił 196 milionów dolarów.

Inne firmy telekomunikacyjne też starają się usprawnić swoją działalność, zmagając się ze zmianami regulacyjnymi, rosnącymi stopami procentowymi i wciąż wysoką inflacją. BCE Inc. ogłosił w połowie czerwca, że likwiduje 1300 stanowisk pracy, przy czym zmniejsza swoją część medialną o 6 proc. Zmiany uzasadniał wprowadzaniem nowych przepisów, wskazując zwłaszcza na ustawę C-11, Online Streaming Act, i ustawę C-18, Online News Act.

Online Streaming Act ma zmusić platformy streamingowe, takie jak Netflix czy Disney+, do promocji kanadyjskich treści i płacenia za wytwarzanie takich treści. Online News Act natomiast wymaga, aby Goolge i Meta płaciły internetowym wydawcom za wiadomości, do których linki są opublikowane na platformach.