Josh Alexander, 17-letni uczeń katolickiej szkoły średniej z Ontario, może teraz zmusić radę szkoły do ​​rozpatrzenia odwołań w sprawie zawieszenia go w prawach ucznia po tym, jak sędzia orzekł, iż młody człowiek może wnieść własną sprawę przeciwko katolickiej szkole św. Józefa   i Radzie Szkolnej Katolickiego Okręgu  Hrabstwa Renfrew.

31 sierpnia Sąd Najwyższy Ontario orzekł, że  Alexander   z dniem 22 grudnia 2022 r., nie jest już objęty kontrolą rodzicielską  co otwiera mu drogę do odwołania się od wielokrotnych zawieszeń  nałożonych na niego za wyrażanie swoich chrześcijańskich poglądów, w szczególności protestując przeciwko umożliwieniu mężczyznom deklarującym się jako kobiety lub osoby transpłciowe korzystania z toalet dla dziewcząt w szkole.

Sędzia J. Hooper stwierdził, że chociaż rodzice  Aleksandra popierali jego decyzję o złożeniu odwołania od zawieszenia w szkole, zdecydowali się nie wnosić odwołań w jego imieniu. Jednakże rada szkoły próbowała uniemożliwić  uczniowi złożenie apelacji we własnym imieniu, zmuszając ucznia do zwrócenia się do sądu w celu uznania go za niezależnego od kontroli rodzicielskiej.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Dzięki niezależnej decyzji Josha o zatrudnieniu radcy prawnego w dniu 22 grudnia 2022 r. skrystalizowało się całkowite wycofanie się Josha z kontroli rodzicielskiej. Po 22 grudnia Josh sam podejmował wszystkie decyzje dotyczące swojej edukacji, bez jakiejkolwiek kontroli rodzicielskiej” – czytamy we wniosku. Sędzia Hooper zgodził się. Orzekając, że  Aleksandrowi zostanie przyznany niezależny status.

Od lutego uczeń nie może uczęszczać do swojej szkoły, ponieważ jego obecność „szkodzi fizycznemu lub psychicznemu dobrostanowi” innych uczniów, w szczególności uczniów transpłciowych.

„Chociaż wszyscy nasi uczniowie mają prawo – i są zachęcani – do dzielenia się swoimi przekonaniami, nie może się to odbywać kosztem innych. Nikt nie powinien czuć się zagrożony lub marginalizowany. Znęcanie się, które tworzy niebezpieczną przestrzeń dla naszych uczniów, nie jest tolerowane, – stwierdził zarząd w swoim piśmie uzasadniającym.

Liberty Coalition Canada wspiera pana Aleksandra w jego wysiłkach prawnych. Jego prawnik powiedział, że następnym krokiem będzie dalsze rozpatrywanie odwołań, a rada szkoły będzie musiała powołać trzyosobową komisję i przeprowadzić przesłuchanie.

za Epoch Times